POSŁANIEC ANTONIEGO

Wpuść Boga do swojego życia

Katarzyna Gorgoń Książki
2/2019
Wpuść Boga do swojego życia

Jesteś katolikiem. Co niedzielę chodzisz do kościoła. Modlisz się codziennie – rano i wieczorem. Zapytany, umiesz opowiedzieć kim jest Bóg, wiesz, że działa w Twoim życiu i Jemu wszystko zawdzięczasz. Starasz się dobrze żyć i nie czynić drugiemu, co Tobie niemiłe. I dobrze! Ale czy znasz Boga? Czy potrafisz wejść z Nim w relację? Czy wiesz, że On chciałby być naprawdę Twoim przyjacielem? Być w Twoim życiu, cieszyć się Twoimi sukcesami i przytulać Cię w chwilach porażki? Jeżeli teraz uświadomiłeś sobie, że też tego chcesz, ale nie wiesz, jak zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Najpierw się zatrzymaj. I pozwól Bogu na siebie spojrzeć – takiego, jakim jesteś, tu i teraz. Jak ważne jest to spojrzenie Boga w moim życiu. Doświadczenie wiary zaczyna się właśnie od tego Jego spojrzenia. Jak ważne jest, by odczuć je na sobie, w sobie poczuć i pozwolić mu spocząć na zawsze. Każdy na co dzień doświadcza różnych spojrzeń. Od kiedy człowiek wstanie rano, widzi w lustrze swoje spojrzenie, może pełne niezadowolenia, bo trzeba się spieszyć, a spać się chce. Spojrzenie kogoś z domowników, komu przyblokowało się łazienkę zbyt długą toaletą. Spojrzenie kogoś potrąconego niechcący w biegu. Spojrzenie, w którym nie ma zrozumienia. A chodzi o spojrzenie miłości – bez osądu, pretensji, urazy. Może nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, jak bardzo tego spojrzenia potrzebuję – pisze o. Andrzej Zając.

Nie bój się! Zaufaj i wejdź w tę nową relację. Bóg Cię do niej nieustannie wzywa. Zaufaj Mu i daj się poprowadzić. Na pewno nie pożałujesz.

Autor – franciszkanin, kapłan, spowiednik, kierownik duchowy – nauczy Cię jak zaprzyjaźnić się z Bogiem, jak Mu zaufać, jak dostrzec Jego pełne miłości spojrzenie na Ciebie. Nauczy Cię jak patrzeć na Boga, żeby dostrzegać Go w Nim samym, w drugim człowieku, w całym świecie. Wykorzystując historie biblijne, opowieści o świętych i wydarzenia z własnego życia, pokaże Ci, jak każdą chwilę przemienić w modlitwę, byś zawsze czuł, że Bóg jest blisko Ciebie.

Książka zapoczątkowuje nową serię wydawniczą MISTYKA CODZIENNOŚCI. Będzie to seria prezentująca przemyślenia i świadectwa, w których centrum jest doświadczenie Boga w codziennych sprawach. To, co w nich istotne, to bezwarunkowa inicjatywa Boga, który wychodzi do człowieka i nieustannie go szuka, oraz relacyjność, w której dzieje się autentyczne spotkanie i poznanie. Człowiek, czerpiąc z odwiecznego źródła łaski, odpowiada na wezwanie Boga i żyje.
Chcesz regularnie otrzymywać ciekawe artykuły na e-mail? Zapisz się do naszego e-biuletynu, a regularnie będziesz otrzymywał zajawki pojawiających się artykułów. Będziesz zawsze na bieżąco!