Perspektywa

W dniach od 23 do 27 lipca 2017 r., pod hasłem „Perspektywa”, odbywało się 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Było to spotkanie niezwykłe, bo jubileuszowe.

Patrzenie z góry

Kalwaria Pacławska, położona niedaleko Przemyśla, jest najlepszym miejscem, aby popatrzeć na swoje życie z innej perspektywy, trochę z góry (również dosłownie). Każdego dnia uczestnikom FSM towarzyszyła inna góra. Młodzież mieszkająca przez tydzień na szczycie Kalwarii mogła lepiej zrozumieć co czuli: Abraham, idąc z Izaakiem na górę Moria, Mojżesz, trzymając tablice przymierza na górze Synaj, Jezus, umierając z miłości na Golgocie, czy ukazując się apostołom na Górze Przemienienia i dając im powody do bycia szczęśliwym na górze Błogosławieństw. Obecna w sanktuarium kalwaryjskim w cudownym obrazie Matka Boża Słuchająca pomagała młodym uczestnikom przeżyć ten czas jak najlepiej, ale też wrócić do domu z gotowym pomysłem na swoje życie.

Goście i koncerty

Także i tym razem nie zabrakło na FSM gości specjalnych, którzy przyjechali tu, aby dać świadectwo swojego życia, nawrócenia, czy po prostu zaświadczyć o Bożej Miłości. Byli to mi.in.: Bogdan Krzak, Jan Mela, Marcin Jakimowicz, Dominika Figurska, Maciej Sikorski, Adam Szewczyk, Tomasz Terlikowski z rodziną. Koncert na dobry początek należał do franciszkańskiego zespołu „Fioretti”. W następnych dniach można było posłuchać dobrej muzyki i bawić się w rytmach takich zespołów jak: „Boguchwała”, „FleurDeLis”, „Bethel”, „A&D”.


Całość w papierowym wydaniu Posłańca 5/2017

.