“Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie” to książka o. Antonio Gentiliego, która ukazała się w Wydawnictwie Franciszkanów Bratni Zew.

O. Antonio Gentili jest barnabitą, teologiem, filozofem, znawcą zachodniej i wschodniej szkoły medytacji. Prowadzi rekolekcje łączące modlitwę i oczyszczający post. Jest autorem książek z dziedziny duchowości.

Umiar jest sztuką. I każdy może się w niej doskonalić. Podstawą bowiem umiaru jest zdrowy rozsądek, uważność i refleksyjność. Warto więc weryfikować stare przyzwyczajenia, by odkrywać na nowo sens spraw najprostszych: jedzenia, mówienia, oglądania, korzystania z multimediów, słuchania, zakupów, rozrywki, tempa życia. To właśnie codzienność jest największym wyzwaniem. W niej człowiek doświadcza i frustracji, i szczęścia. Adeptom sztuki umiaru autor wychodzi naprzeciw, nie tylko uzmysławiając problemy, ale przede wszystkim podpowiadając konkretne ich rozwiązania. Wielowymiarowy umiar jest niezwykłym dobrem: uwalnia ziemię od zbędnych ciężarów, a życie człowieka pomaga czynić prostszym i szczęśliwszym.

Fragmenty książki dostępne są:

link do fragmentów książki na ISSUU:

https://issuu.com/bratnizew/docs/sztuka_umiaru_1-24_opt/1?ff=true&e%20=28506843/45490762

link do księgarni:

http://www.bratnizew.pl/index/szczegoly/539/sztuka-umiaru-jak-zyc-prosto-i-szczesliwie.html

.