Przeworsk. Festyn św. Antoniego

Święty Antoni Patronem Miasta Przeworska!

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Przeworska i oko­lic, a także wszystkich czcicieli Św. Antoniego z blis­ka i z daleka na uroczystości związane z ogłoszeniem patronatu Św. Antoniego nad naszym miastem.

Uroczystości te rozpoczną się już w niedzielę, 28 maja, w parafii pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara i konty­nuowane będą w kolejne niedziele: 4 czerwca w parafii pw. Chrystusa Króla i 11 czerwca w Bazylice pw. Ducha Świętego.

Główna uroczystość ogłoszenia Św. Antoniego Patro­nem Miasta Przeworska odbędzie się 13 czerwca o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Barbary OO. Ber­nar­dynów.

Uroczystości w poszczególnych parafiach obejmują Msze Św. z okolicznościowym kazaniem, odśpiewaniem responsorium Si quaeris i ucałowaniem certyfikowanych relikwii Św. Antoniego. W święto Świętego Antoniego, 13 czerwca, w kościele pw. Św. Barbary o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza Św. z odczytaniem aktu nadania patronatu oraz aktu zawierzenia miasta Świętemu Antoniemu.

O godz. 16.00 w Zajeździe Pastewnik rozpocznie się Festyn Świętego Antoniego z licznymi atrak­cjami dla dzieci, które nasz Święty szczególnie umiłował, i dla dorosłych. Festyn uświetni występ Eleni.

za: http://www.przeworsk.bernardyni.pl

.